2018 m. Protų kovoms „Europrotai“ Alytuje pasibaigus …

 

Protų kovų „Europrotai“ Lietuvoje turnyrai vyksta jau ne pirmi metai.  2012 m. ir 2014 m. pavasario ir rudens „Europrotų“ žaidimai vyko nacionaliniu ir tarptautiniu mąstu (vienu metu žaisdavo apie 50 miestų ir miestelių), 2015 m. savo miestuose žaidimus organizavo  Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės Europe Direct informacijos centrai, 2016 m. „Europrotų” turnyruose varžėsi 7 miestų – Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Telšių, Alytaus ir Visagino gyventojai, 2017 m. į klausimus, susijusius su Europa, atsakinėjo kauniečiai ir telšiškiai, o šiemet „Europrotus” organizavo Kauno ir Alytaus Europe Direct centrai.

Šiais metais Alytuje,  protų kovų  „Europrotai“  žaidimai  startavo lapkričio 7 dieną, kiti turnyrai vyko lapkričio 14, 21, 28 ir gruodžio 2, 12 dienomis todėl,  kad  šiemet turnyro prizinis fondas yra svaresnis, o klausimai – įvairesni, jau vien dėl to, kad „Europrotų“ Alytuje  partneriais sutiko tapti Europos Parlamento nariai : Petras Auštrevičius, Bronis Ropė ir Algirdas Saudargas. Renginį rėmė ir  Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje, Programos „Europa piliečiams“ informacijos biuras, Europos vartotojų centras ir kitos organizacijos, kurioms esame dėkingi.

Taip jau sutapo, kad  šeštasis , finalinis „Europrotų” turnyras Alytuje įvyko baigiantis metams, gruodžio 12 dieną. Pagrindinis šių metų žaidimo prizas, kurį įsteigė  EP narys Petras Auštrevičius  – kelionė į Europos Parlamentą – buvo įteiktas geriausias žinias apie Europą visų 2018 m. turnyrų metu pademonstravusiai komandai VAKARE- PO SUSITIKIMO. Smagu, kad ši komanda ne naujokė žaidime „ Europrotai“, ir 2016 m. kovose ji laimėjo pirmą ir pagrindinį „Europrotų“ prizą, kurį įsteigė Alytaus Europe direct informacijos centras.  Taigi, sveikinam komandą VAKARE- PO SUSITIKIMO  ir linkime geros kelionės, kuri įvyks 2018 m. balandžio mėnesio pradžioje, o mes savo ruožtu labai nuoširdžiai dėkojame Europos Parlamento nariui, Petrui Auštrevičiui  už pasitikėjimą ir labai svarbią paramą šių metų žaidime.

Negalime nepaminėti, kad labai neblogai šiemet žaidė jaunieji žaidėjai „Diskreditantai“, vyresnio aumžiaus „Europrotų“  mūšio naujokai „Jaunimas ant sofos“ ir kitos komandos.  Pastaroji komanda užėmė antrąją vietą ir pasidalijo Europos Parlamento nario Br. Ropės įsteigtą specialų prizą,  o „Diskreditantai“- trečiąją., tačiau taip pat neliko be dovanų.  Žaidimo eigoje buvo specialus turnyras apie Europos Parlamentą  ir geriausiai čia pasirodė komanda „Ar klystu“, kuriai buvo įteiktas Europos Parlamento nario A.Saudargo įsteigtas specialus prizas.  Norime tarti nuoširdų dėkui visiems protų kovų „Europrotai“ žaidėjams ir  rėmėjams ir labai tikimės aktyvaus jų dalyvavimo ir ateinančiame 2019 metų pavasario žaidime !!!!