Skaitmenizuoto turinio kūrimo dirbtuvės

 

Lietuvos vartotojų institutas (LVI), drauge su partneriais net 5 kitose ES šalyse, nuo 2017 m. spalio įgyvendina plataus užmojo tarptautinį projektą, kurio tikslas – didinti vartotojų informuotumą apie maisto švaistymą.  Todėl, lapkričio 4 dieną, Alytaus EDIC kvietimu, Alytaus kolegijoje viešėjo Lietuvos Vartotojų instituto komanda, vykdydama visuomenės švietimo kampanijos „Linkėjimai, maistas“ veiklas.

„Mūsų dienų paradoksas – maistas vis brangsta, bet požiūris į jį darosi vis atsainesnis. Laikas prisiminti, kaip mūsų tėvai ir seneliai brangino maistą. Ir šiandien daugeliui žmonių Lietuvoje ir kitur maistas vis dar nelengvai prieinamas. Brangenybei ne vieta šiukšliadėžėje“, – sakė  LVI lektorius Karolis Klimka  pristatydamas studentams šią tarptautinę iniciatyvą. Kampanija siekiama namų ūkių gyventojams (vartotojams) suteikti žinių ir įrankių, kurie padėtų racionaliai pirkti ir vartoti maistą, kad kuo mažiau gero maisto atsidurtų šiukšliadėžėje. Lietuvių inicijuota kampanija įgyvendinama ne tik Lietuvoje, bet ir Bulgarijoje, Estijoje, Kroatijoje, Latvijoje. Įvairaus formato renginiais, kuriuose bus ugdomi maisto tausojimo ir nešvaistymo įgūdžiai, taip pat kampanija socialiniuose tinkluose tikimasi pasiekti milijonų namų ūkių gyventojų protus ir širdis. Lietuvos vartotojų instituto suburtą 6-ių šalių iniciatyvą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.

Susirinkę studentai- renginio dalyviai- jau turėjo šiokios tokios patirties  žinutės kūrime ir jos  vizualiniam atvaizdavime , taip pat ir skaitmenizuoto turinio kūrime , bet visi norėjo dar daugiau sužinoti ir išmokti. Labai daug neįprastų žinių gavo iš  kartu atvykusios režisierės Aistės Žegulytės ( žinoma iš filmų: Animus Animalis (A Story about People, Animals and Things), Nikodemas, Identities ir kt.) ir operatoriaus Vytauto Katkaus (kūrusio filmus : After Rave, Parketo skutėjai, Iglu, 12 kėdžių, Kupranugaris ir kt.). Visą dieną studentai  su profesionalų pagalba  kūrė žinutes apie maisto švaistymą,  filmavo trumpus epizodus ir pasiruoštam siužetui parengė 1-2 min. trukmės skaitmenizuotas istorijas. Renginio dalyviai juos pristatė vieni kitiems ,aptarė ir refleksavo.