Vasario 8-10 d. Europos namuose įvyko Europos Parlamento biuro Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuotas Votecraft hakatonas.

 

 

Savaitgalį  Vilniuje vyko Votecraft hakatone, kuriame dalyvavo dvylika komandų, o laimėjo idėja su dvylika pikselių.

Pilni energijos ir idėjų, drąsūs ir ambicingi, pasiryžę pakeisti visą pasaulį jauni žmonės rinkimuose balsuoja gana vangiai. Trukdo ir blogas, ir geras oras. Trukdo mėgstami serialai ar žaidimai. O dažniausiai tiesiog tingisi. Bet pakeisti pasaulį norisi vis tiek.

Todėl hakatono metu į komandas susibūrę renginio dalyviai ieškojo naujųjų technologijų sprendimų, kurie ne tik skatintų jaunus žmones dalyvauti 2019 m. gegužės 26 d. vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose, padėtų jiems pasiruošti, bet ir kviestų diskusijai apie Europos ateitį.

Skaityti daugiau

2019 m. žiemos ekonominė prognozė: nuosaikiau, bet ekonomika ir toliau augs

 

 

Ekonomikos pagreitis šių metų pradžioje buvo nedidelis, tačiau pagrindiniai elementai išlieka patikimi. Nors ir nuosaikiau, bet ekonomika ir toliau augs. Europos ekonomika turėtų ir toliau justi gerėjančių darbo rinkos sąlygų, palankių finansavimo sąlygų ir kiek ekspansyvios fiskalinės politikos naudą. 

Sulėtėjus pasaulio prekybos augimui, nenuspėjamumui veikiant pasitikėjimą, o produkciją kai kuriose valstybėse narėse neigiamai paveikus laikiniems vidaus veiksniams, pavyzdžiui, automobilių gamybos sutrikdymams, socialinei įtampai ir nenuspėjamumui dėl fiskalinės politikos, antrąjį praėjusių metų pusmetį ekonominės veiklos tempas mažėjo. Todėl greičiausiai tiek euro zonos, tiek ES bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas nuo 2,4 proc. 2017 m. sumažėjo iki 1,9 proc. 2018 m. (rudens prognozė: 2,1 proc. – ES 28 ir euro zonoje).

Skaityti daugiau

ES jaunųjų vertėjų konkurse „Juvenes Translatores“ vėl triumfavo dzūkai

Vakar Europos Komisija paskelbė 28 geriausius jaunuosius vertėjus – po vieną kiekvienoje ES šalyje, laimėjusius vidurinių mokyklų konkursą „Juvenes Translatores“

Geriausiu Lietuvos jaunuoju vertėju pripažintas Daugų Vlado Mirono gimnazijos moksleivis Tomas Lugauskas (mokytoja Stasė Vitkauskienė), o Druskininkų „Ryto“ gimnazistes Aistę Dagytę ir Rusnę Kuliešiūtę (mokytoja Birutė Juodzevičienė) vertinimo komisija išrinko kaip vertas specialaus paminėjimo. Pernai šį konkursą laimėjo Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos moksleivis Uosis Nojus Galkevičius (mokytoja Agnė Ingelevičienė).

Skaityti daugiau

„DiscoverEU“: galimybė dar 14 500 jaunuolių geriau pažinti Europą

 

2018 m. gruodžio 11 d. baigėsi dvi savaites trukęs Europos Komisijos iniciatyvos „Discover EU“ antras etapas, per kurį paraiškas spėjo pateikti beveik 80 000 jaunuolių iš visų ES valstybių narių (918 iš Lietuvos). Remiantis atrankos kriterijais ir atsižvelgiant į kiekvienai ES valstybei narei nustatytą kvotą buvo atrinkti 14 536 jaunuoliai iš Europos šalių (76 iš Lietuvos).

Artimiausiu metu bus susisiekta su antro etapo nugalėtojais, kad jie galėtų organizuoti savo keliones. Jaunuoliai galės keliauti pavieniui arba daugiausia penkių asmenų grupėje; keliauti bus galima nuo 2019 m. balandžio 15 d. iki spalio 31 d., o kelionės trukmė galės būti iki 30 dienų. Daugelis jų keliaus geležinkeliais, tačiau išskirtiniais atvejais bus galima naudotis alternatyviomis transporto priemonėmis.

Skaityti daugiau

Europos Komisija patvirtina paramą elektros energijos gamybai iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių ir paramą daug elektros energijos suvartojantiems subjektams Lietuvoje

 

 

Europos Komisija pagal ES valstybės pagalbos taisykles patvirtino priemonę elektros energijos gamybai iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių Lietuvoje remti ir priemonę daug elektros energijos suvartojantiems subjektams Lietuvoje remti.

Už konkurencijos politiką atsakinga Komisijos narė Margrethe Vestager sakė: „Šios dvi schemos leis Lietuvai toliau remti atsinaujinančiųjų energijos išteklių plėtrą šalyje ir išlaikyti daug elektros energijos suvartojančių bendrovių konkurencingumą, sumažinant jų įmokas, iš kurių finansuojama ši parama. Tai padės Lietuvai pereiti prie mažaanglės ir ekologiškai tvarios energijos tiekimo, siekiant ES aplinkosaugos tikslų ir laikantis valstybės pagalbos taisyklių.“

Skaityti daugiau

Informacija apie ES Alytaus regiono piliečiams

Translate »