Ursulos von der Leyen Europos Komisijos vizija – daugiau siekianti Europos Sąjunga

 

Naujai  išrinkta Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė savo komandą ir naują Europos Komisijos struktūrą. Naujoji Komisija sudaryta atsižvelgiant į politinių gairių prioritetus ir siekius. Komisijos struktūra atitinka išrinktosios Pirmininkės Ursulos von der Leyen tikslus, dėl kurių Europos Parlamentas ją išrinko.

Išrinktoji Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Ši komanda dirbs europietiškai – imsimės ryžtingų kovos su klimato kaita veiksmų, stiprinsime partnerystę su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, apsibrėšime mūsų santykius su labiau savimi pasitikinčia Kinija ir būsime patikimesni kaimynai, pavyzdžiui, Afrikos šalims. Ši komanda turės apginti mūsų vertybes ir pasaulinio lygio standartus. Noriu ryžtingai vedamos Komisijos, aiškiai susitelkusios į spręstinus klausimus ir randančios jų sprendimus. Noriu, kad ji būtų subalansuota, dinamiška ir šiuolaikiška. Dabar ši komanda turės įgyti Parlamento pasitikėjimą. Mano vadovaujama Komisija bus geopolitinė ir pasiryžusi vykdyti tvarią politiką. Taip pat noriu, kad Europos Sąjunga būtų daugiašališkumo gynėja. Juk žinome: esame stiprūs tuo, kad kartu darome tai, ko negalime padaryti pavieniui.“

Skaityti daugiau

„Brexit’as“: pasirengimas Jungtinės Karalystės išstojimui be susitarimo 2019 m. spalio 31 d.

Likus aštuonioms savaitėms iki 2019 m. spalio 31 d. – Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos dienos – šiandien Europos Komisija 6-ajame pasirengimo „Brexit’ui“ komunikate dar kartą paragino visus 27 ES valstybių narių suinteresuotuosius subjektus pasirengti JK išstojimo be susitarimo scenarijui. JK išstojimo be susitarimo scenarijus 2019 m. lapkričio 1 d., nors ir nepageidautinas, išlieka galimas, atsižvelgiant į tai, kad vis dar neaišku, ar Jungtinė Karalystė ratifikuos 2018 m. lapkričio mėn. sutartą Susitarimą dėl išstojimo, ir į bendrą vidaus politinę padėtį.

Skaityti daugiau

Alytaus EDIC-ES programos „EUROPA PILIEČIAMS “ dalyvis

 

 

 

 

Liepos 11-15 dienomis, Prancūzijoje, Indre departamento savivaldybės Loches ir  Buzancais miestuose bendroms ES programos „Europa piliečiams“  projekto  „Ateitis, praeities dabartis“ veikloms savo sinergiją sujungė 26 organizacijos. Liepos 11  dieną susirinko 250 projekto dalyvių iš beveik visų   ES šalių, pakviestų dalyvauti projekto veiklose.  Tarp jų buvo Rugilė Griškėnaitė ir Elena Gadišauskaitė, dvi  Alytaus Europe direct informacijos centro atstovės. Trijų dienų projekto veiklos buvo skirtos Centrinės ir Rytų Europos šalių integracijos į ES penkiolikos metų sukakčiai paminėti. Sumaniai ir išradingai suplanuotoje programoje , Rugilė ir Elena pademonstravo aktyvų pilietiškumą ir noriai įsijungė į projekto veiklas  bei  kartu su kitais išdidžiai laikė savo šalies vėliavą. Liepos 12 dieną,   Loches mieste vyko  jaunimo debatų konferencija , kurioje jaunimui buvo suteikta galimybė diskutuoti  dviem temomis : Centrinės ir Rytų Europos 15 metų narystė ES ir dvi fundamenttinės vertybės- laisvė ir lygybė. Po konferencijos jaunimas buvo pakviestas mažesnėmis grupelėmis reflektuoti apie šias fundamentines vertybes. Dar sekančią dieną, liepos 13 skambėjo ES šalių dainos, šokiai, muzika, buvo organizuotos amatininkų dirbtuvės ir pristatyti atstovaujamoms ES šalims būdingi  „maisto skoniai“. Rugilė pasakoja: šventėje buvo daugybę žmonių, kurie labai susidomėjo lietuviškomis vaišėmis. Taip pat buvo įdomu pažiūrėti ir paskanauti kitų šalių tradicinių patiekalų. O pačią šventę stebino ir kitų šalių paruošti folkloriniai pasirodymai. Projekto veiklas vainikavo liepos 14 dienos renginiai, kai visa Prancūzija švenčia savo Nacionalinę šventę. mieste vykusių  iškilmių ceremonija.Rugilė sako, kad : paskutiniąją dieną dalyvavome Nacionalinės dienos minėjimo ceremonijoje. Joje išdidžiai atstovavom savo šalį ir buvom dalis įsimintino minėjimo.Nors veiklos netrūko, turėjome ir nemažai laisvo laiko, per kurį susipažinom su kitais dalyviais bei apžiūrėjome nuostabųjį miestą Loches. Šis projektas paliko neužmirštamų prisiminimų ir draugų gyvenimui.

Skaityti daugiau

Jaunimo Europos komandą papildys nauji nariai

 

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Jaunimo Europos komandos (JEK) alumni nariais atrinko 15 kandidatų į JEK narius, kuriuos kviečia rugpjūčio 28 – rugsėjo 1 d. dalyvauti įvadiniuose mokymuose.

Į Atstovybės kvietimą prisijungti prie Jaunimo Europos komandos atsiliepė 121 jaunas žmogus iš visos Lietuvos. Atrankos procesas buvo sudarytas iš dviejų etapų, kurių metu kandidatams reikėjo atsakyti į įvairius klausimus, nufilmuoti trumpą vaizdo įrašą su įžanga į užsiėmimą apie jaunimo galimybes Europos Sąjungoje.

Skaityti daugiau

Informacija apie ES Alytaus regiono piliečiams

Sveiki, susisiekite!
Translate »