„Auksinių krivūlių“ ceremonijoje nominaciją „Stipri bendruomenė – stipri Europa“ laimėjo Joniškio r. savivaldybė

 

   Minint Vietos savivaldos dieną 2019 m. spalio 11 d. Vilniuje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės. Apdovanojimų metu visos šalies ministerijos, o taip pat Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė joms apdovanojimus.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje nominaciją „Stipri bendruomenė – stipri Europa“ skyrė Joniškio rajono savivaldybei ir jos merui Vitalijui Gailiui.

„Džiaugiamės, kad Joniškio rajono savivaldybė viena pirmųjų Lietuvoje inicijavo draudimą renginiuose naudoti vienkartinius plastikinius indus. Visa Joniškio rajono bendruomenė parodė įkvepiantį pavyzdį, kad  įmanoma švęsti tausojant aplinką – nenaudojant vienkartinių plastikinių indų, be kurių dažnai neišsiverčiama švenčiant ne namuose. Bendruomenė parodė, kad galima keisti vartojimo įpročius ir požiūrį į plastiką. Tokios sąmoningų bendruomenių įgyvendinamos iniciatyvos ne tik padeda kurti švarią aplinką, bet ir prisideda prie ambicingų Europos Komisijos tikslų pakartotinai naudoti gaminius, mažinti aplinkos taršą ir klimato kaitos poveikį Europoje. Sąmoningos ir aktyvios bendruomenės be galo svarbios kuriant ekologišką Europos ateitį.“ – Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.

Plačiau apie apdovanojimų ceremoniją ir kitas „Auksinių krivūlių“ nominacijas(link is external).