Europos kalbų dienos renginiai Alytuje

 

 

 

Rugsėjo 26 d. skiriame daug laiko Europos kalboms. Šiemet šią dieną minėjome su Piliakalnio ir Volungės progimnazijų bendruomenėmis. Prisidėję prie progimnazijose organizuotų Europos kalbų dienos švenčių, savo ruožtu pirmojoje mokykloje organizavome ir vedėme viktoriną„ ES kalbos ir žodžiai“ , o antrojoje- Protų mūšį „ES kalbų takais“ atskirai aštuntų ir septintų klasių komandoms .
Piliakalnio progimnazijoje Europos kalbų diena buvo paminėta netradicinėmis veiklomis. Mokiniai visa savaitę atsakingai ruošėsi šiai dienai, pasirinkę vieną iš Europos Sąjungos šalių domėjosi ir rinko medžiagą apie jos geografiją, kultūrinį bei kulinarinį paveldą. Susirinkę į aktų salę rugsėjo 26 dieną, mokinai aktyviai varžėsi viktorinoje, kurią organizavo ir vedė Alytaus EDIC vadovė. Jos metu išmaniausi mokiniai buvo apdovanoti saldžiaisiais „eurais” ir kitomis smulkiomis dovanėlėmis. Po informatyvaus bei smagaus rytinio minėjimo mokiniai šokiu, daina ar pasigamintu patiekalu pristatė pasirinktas ES šalis.
Volungės progimnazijoje organizavome ir vedėme net du proto mūšius „ES kalbų takais“ šventiškai papuoštoje aktų salėje. Visos komandos turėjo savo pavadinimus „Šnekučiai“, „Šnekoriai“, „Anglonai“, „Kosmonautai“, “Poliglotai“ ir kt.
Mokiniai akivaizdžiai ruošėsi Kalbų protmūšiui, nes reikėjo atsakinėti ir į ne tokius jau paprastus klausimus apie nedažnai girdimas ES kalbas arba jas atpažinti iš klausos. Visos komandos nariai- šaunuoliai, nes visų rezultatas nuo nugalėjusių komandų skyrėsi 1, 2 taškais. Abiejų progimazijų mokiniai pademonstravo kokie yra „kalbukai“, aktyvūs ir originalūs. Didžiuojamės mūsų miesto mokiniais ir linkime daug naujų idėjų jiems ir jų mokytojams ! Būkime atviri daugiakalbystei ir kultūrų įvairovei!

Europos kalbų dienaAlytuje