Europos klimato paktas – daugiau galių piliečiams kurti ekologiškesnę Europą

                               

        Šiandien Europos Komisija paskelbė Europos klimato paktą – iniciatyvą, suteikiančią visiems galimybę dalytis informacija, diskutuoti, imtis veiksmų klimato krizės klausimu ir būti vis didėjančio Europos kovos su klimato kaita judėjimo dalimi. Naudojantis internetine platforma, rengiant piliečių dialogus bei keičiantis nuomonėmis bus skatinama skaitmeninės ir žaliosios pertvarkos sąsaja. Regionai, vietos bendruomenės, pramonė, mokyklos ir pilietinė visuomenė raginami dalytis informacija apie klimato kaitą bei aplinkos būklės blogėjimą ir apie šių egzistencinių grėsmių šalinimą.

Už Europos žaliąjį kursą atsakingas vykdomasis Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas sakė: „Europos klimato paktas suburs visus, kurie nori imtis mūsų planetai naudingų veiksmų. Šiuo paktu norime padėti visiems europiečiams imtis kasdienių veiksmų, suteikti galimybę dalyvauti žaliojoje pertvarkoje ir vieniems kitus įkvėpti. Imtis veiksmų ir prisidėti prie kovos su klimato kaita gali kiekvienas.“ 

Klimato pakto tikslas – padėti skleisti moksliškai pagrįstą informaciją apie klimato politiką ir teikti praktines rekomendacijas dėl kasdienio gyvenimo sprendimų. Pagal šį paktą bus remiamos vietos iniciatyvos ir pavieniai asmenys bei kolektyvai skatinami įsipareigoti imtis klimato politikos veiksmų, padedant sutelkti paramą ir dalyvavimą. Pradiniu etapu pagal paktą pirmenybė bus teikiama veiksmams keturiose srityse, kurios duoda tiesioginės naudos ne tik klimatui ir aplinkai, bet ir piliečių sveikatai ir gerovei: žaliųjų erdvių, ekologiško judumo, efektyviai energiją vartojančių pastatų ir žaliųjų įgūdžių. Pakto taikymo sritis yra atvira ir bus plėtojama remiantis jame dalyvaujančių žmonių ir organizacijų idėjomis ir indėliu.

Šiandien Europos Komisija taip pat skelbia atvirą kvietimąIeškoti šios nuorodos vertimų žmonėms ir organizacijoms tapti klimato pakto ambasadoriais. Klimato pakto ambasadoriai rodys pavyzdį ir įtrauks savo bendruomenes į klimato politikos veiksmus.

Gruodžio 16 d. internete vyks Europos klimato pakto paskelbimo renginys, kuriame dalyvaus vykdomasis pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas. Renginyje bus pristatyti pirmieji ES klimato pakto ambasadoriai, vyks diskusija apie būsimus įsipareigojimus pagal paktą, o specialiai pakviesti svečiai kalbės apie veiksmus, kurių galime imtis kovodami su klimato kaita.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai

Europos klimato paktui skirta interneto svetainė