Europos Komisija baigė derybas su „CureVac“ dėl galimos vakcinos nuo COVID-19 pirkimo

 

      Šiandien Europos Komisija baigė parengiamąsias derybas su bendrove „CureVac“ dėl galimos vakcinos nuo COVID-19 pirkimo. Užbaigus parengiamąsias derybas turėtų būti sudaryta išankstinė pirkimo sutartis.

Liepos 31 d. tokios derybos jau buvo surengtos su bendrove „Sanofi-GSK“, rugpjūčio 13 d. – su „Johnson & Johnson“, o rugpjūčio 14 d. buvo pasirašyta išankstinė pirkimo sutartis su bendrove „AstraZeneca“.

Parengta sutartis su „CureVac“ suteiktų galimybę visoms ES valstybėms narėms įsigyti vakciną, taip pat nemokamai ją perduoti mažesnių ir vidutinių pajamų šalims ar pasiūlyti Europos šalims. Tikimasi, kad kai pasitvirtins, jog vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19, Europos Komisija visų ES valstybių narių vardu galės sutartiniu pagrindu įsigyti pirmąsias 225 mln. dozių.

Europos bendrovė „CureVac“ pradėjo kurti visiškai naujos klasės vakcinas, pagrįstas informacine RNR (iRNR), kurią į ląsteles perneša lipidų nanodalelės. Vakcinų platforma buvo sukurta per pastarąjį dešimtmetį. Pagrindinis principas – ši molekulė naudojama informacijai pernešti, kad padėtų organizmui pačiam pasigaminti savo veikliąsias medžiagas kovai su įvairiomis ligomis.

2020 m. birželio 17 d. Europos Komisijos priimta Europos vakcinų strategija siekiama per 12–18 mėnesių visiems Europos piliečiams parūpinti kokybiškas, saugias, veiksmingas ir įperkamas vakcinas. Šiuo tikslu, bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis, Europos Komisija su vakcinų gamintojais sudaro išankstines pirkimo sutartis, pagal kurias valstybėms narėms suteikiama teisė už nustatytą kainą įsigyti tam tikrą kiekį vakcinos dozių, kai vakcina bus sukurta.

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_1494