Europos Sąjungos lyderiai Romoje demonstravo vienybę ir pasirašė deklaraciją

indexRomoje susirinkę 27 Europos Sąjungos šalių lyderiai šeštadienį paminėjo Bendrijos įkūrimo 60-ąsias metines ir atnaujino savo įsipareigojimus bendrai ateičiai.  Nors bloką yra apėmusi krizė, o šiame viršūnių susitikime nedalyvauja pasitraukti iš ES nusprendusi Didžioji Britanija, lyderiai pasirašė naują Romos deklaraciją: praėjus šešiems dešimtmečiams po ceremonijos, per kurią šešios šalys steigėjos priėmė Romos sutartį, davusią pradžią tuometei Europos Ekonominei Bendrijai (EEB).

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas šeštadienį, minint Europos Sąjungos įkūrimo sutarčių 60-ąsias metines, paragino Bendrijos lyderius ryžtingai vesti žemyną iš krizės. „Šiandien įrodykite, kad esate Europos lyderiai, kad galite pasirūpinti didžiu palikimu, prieš 60 metų paveldėtu iš Europos integracijos lyderių“, – savo kalboje sakė buvęs Lenkijos premjeras. Lietuva nori būti priešakyje . Europos Sąjungoje diskutuojant apie „kelių greičių“ Europą, Lietuvos prezidentė teigia, kad Lietuva nori būti Bendrijos priešakyje. Tai ji pareiškė Romoje prieš pasirašant deklaraciją dėl Europos Sąjungos ateities.

„Aš manau, kad kur bus Lietuva, priklausys nuo pačios Lietuvos, todėl kad mes patys sprendžiame, kokios Europos mes norime, kur norime būti ir su kuo norime būti. Ir aš įsitikinusi, kad Lietuva žino, kur ji nori būti – nori būti su priekyje esančiais, priekyje bėgančiais, nes mes bėgome nuo tam tikrų grėsmių, atbėgome, kur norėjome ir, manau, mūsų interesas – kurti Europos ateitį tokią, kokios mes norime“, – šeštadienį Romoje LRT televizijai sakė D.Grybauskaitė. Minėdami Europos Sąjungos šešiasdešimtmetį, Europos šalių vadovai šeštadienį Romoje pasirašo deklaraciją dėl bendrijos ateities. ES lyderiai Italijos sostinėje sieks demonstruoti pasiryžimą kurti bendrą ateitį, nepaisant ES užgriuvusių krizių bangos ir būsimų skyrybų su Britanija.Skaitykite daugiau: http://pasaulis.lrytas.lt/europa/europos-sajungos-lyderiai-romoje-demonstruoja-vienybe-ir-pasirase-deklaracija.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy