Kviečiame į seminarą Marijampolėje „Galimybės Lietuvos regionams: investicijos ir ateities pramonė“

Š.m. rugsėjo 6 d. 10 val.  Marijampolėje, viešbutyje „Mercure” (J.Basanavičiaus a. 8, Marijampolė), Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos pramonininkų konfederacija organizuoja  seminarą „Galimybės Lietuvos regionams: investicijos ir ateities pramonė“. Šiuo renginiu pradedamas seminarų Lietuvos regionuose, kuriais siekiama  kuo plačiau informuoti  apie naujus investicijų šaltinius ir platformas, galinčias pritraukti  investuotojus ar  padėti parengti investicinius projektus, ciklas. Maloniai kviečiame  ir alytiškius dalyvauti seminare Marijampolėje.0906 programa_marijampole

Seminare bus pristatomos dvi galimybių regionams kryptys. Viena jų – Europos Komisijos inicijuotas Investicijų planas Europai, kurio tikslas – per trejus metus sutelkti ne mažiau kaip 315 mlrd. eurų naujų investicijų, padėti lėšas nukreipti į investicinius projektus ir sukurti investicijoms palankią aplinką. Šiam planui įgyvendinti buvo sukurtas Europos strateginių investicijų fondas (http://www.eib.org/efsi/index.htm), Europos investicinių projektų portalas (ec.europa.eu/eipp/desktop/lt/index.html) bei Europos investicijų konsultacinis centras (http://www.eib.org/eiah/). Strateginių investicijų fonde numatytas finansavimas projektams, kurių finansavimas rinkos sąlygomis būtų neįmanomas ar labai sudėtingas,  numatytos galimybės derinti Strateginių investicijų fondo ir Lietuvai įprastesnių struktūrinių fondų finansavimą. Iš šio fondo finansavimą jau yra gavusios ir Lietuvos įmonės.

 Ne mažiau svarbi sritis regionų plėtrai – dėl technologinės pažangos ir globalizacijos procesų vykstantys pramonės pokyčiai. Tai – iššūkiai tiek globaliam, tiek vietos verslui. Su ketvirtąja pramonės revoliucija (Pramonė 4.0“) siejamos inovacijos jau dabar keičia viso pasaulio pramonę, todėl Lietuvos įmonėms itin svarbus toliaregiškas požiūris ir tinkamas pasirengimas  technologijų naujovėms. Verslas ir visuomenė turi pasiruošti radikaliems gamybos spartos, masto, vertės grandinių perorientavimo pokyčiams,  būtini  glaudesni nauji ryšiai tarp aukštojo mokslo ir verslo, naujos sąsajos tarp didelių ir mažesnių įmonių. Svarbūs nauji  pokyčiai laukia darbo rinkos bei aplinkos, kvalifikacijų, švietimo ir mokymo, įmonių ir darbuotojų sutartinių santykių ir darbo metodų.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Komunikacijos departamento direktorė Daiva Rimašauskaitė (el.p. daiva@lpk.lt, tel. +370 680 44245).

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Ryšių su žiniasklaida grupės vadovas Giedrius Sudikas (el.p. giedrius.sudikas@ec.europa.eu, tel. +370 650 90630)