Kviečiame mokyklas, universitetus ir kitas organizacijas dalyvauti „Europos egzamine“

6501-300-200

2017 m. gegužės 9 d., Europos dieną,  visoje Lietuvoje vyks „Europos egzaminas“. Jo dalyviai varžysis savo žiniomis apie Europos Sąjungą.  Kviečiame mokytojus ir įvairių organizacijų atstovus registruotis kaip egzamino vykdytojai ir organizuoti „Europos egzaminą“ savo mokykloje ar organizacijoje. „Europos egzaminas“ gali vykti vidurinėse ir aukštosiose mokyklose, bibliotekose, nevyriausybinėse, verslo organizacijose, savivaldybių administracijose ir kitose organizacijose.

„Europos egzaminu“ siekiama didinti  žmonių domėjimąsi Europos Sąjunga, europiečių teisėmis ir pareigomis, bendrosios rinkos galimybėmis. „Europos egzamino“ dalyviai turės atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika ir aktualijomis. Papildomas dėmesys šiais metais bus skirtas Romos sutarties šešiasdešimtmečiui, programos „Erasmus+“ trisdešimtmečiui, Lietuvos narystės Šengeno erdvėje dešimtmečiui, Europos solidarumo korpuso įkūrimui ir Europos Sąjungos ateities scenarijams.

Pagrindinis egzamino prizas – skrydis į Italijos sostinę Romą, kurioje prieš šešiasdešimt metų buvo pasirašyta Romos sutartis, davusi pradžią Europos Sąjungai. Egzamino finalininkai taip pat varžysis dėl pažintinių kelionių į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje ir skrydžių oro balionu „Erasmus+“.

Norėdamos geriau pasirengti „Europos egzaminui“ mokyklos ir kitos organizacijos galės laimėti Europos pamoką su žymiu žurnalistu, ambasadoriumi, ministru ar kita žymiu žmogumi. Egzaminui pasirengti yra pateiktas literatūros sąrašas, egzamino vykdytojai turės galimybę dalyvauti „Mokytojo TV“ tiesioginiame vaizdo seminare.

„Europos egzaminą“ rengia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Italijos ambasada, Ugdymo plėtotės centru prie ŠMM, Švietimo mainų paramos fondu, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, Jaunimo Europos komanda ir „Europe Direct“. Informacinis projekto partneris – LRT.

Daugiau informacijos ir registracija https://ec.europa.eu/lithuania/europos-egzaminas-2017_lt