Europos Komisijos gairės dėl saugaus kelionių atnaujinimo

 

 

Šiandien Europos Komisija pristato gaires ir rekomendacijas, kad padėtų valstybėms narėms palaipsniui panaikinti kelionių apribojimus ir leisti turizmo įmonėms atnaujinti veiklą po kelis mėnesius trukusių suvaržymų, kartu laikantis būtinų atsargumo priemonių.

Priemonės dėl saugaus keliavimo užtikrinimo. Europos Komisija siekia, kad toliau nurodytomis priemonėmis žmonėms būtų suteikta galimybė vėl užtikrintai ir saugiai keliauti:

  • Saugiai atkurti judėjimo laisvę ir panaikinti vidaus sienų kontrolę. Europos Komisija siūlo taikyti laipsnišką koordinuotą metodą, pagal kurį pirmiausia panaikinami apribojimai tarp panašios epidemiologinės padėties teritorijų arba valstybių narių. Valstybės narės turėtų veikti remdamosi šiais 3 kriterijais:
  1. epidemiologine padėtimi: visų pirma dėmesys sutelkiamas į teritorijas, kuriose, remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) gairėmis, padėtis gerėja; tam naudojamasi regioniniu ECDC parengtų žemėlapiu;
  2. gebėjimu per visą kelionę (ir sienos perėjimo punktuose) taikyti plitimo valdymo priemones, įskaitant papildomas apsaugos priemones, jei socialinį atskyrimą sunku užtikrinti,
  3. ekonominiais ir socialiniais aspektais, pirmenybę teikiant tarpvalstybiniam judėjimui svarbiausiose veiklos srityse ir dėl asmeninių priežasčių.

Ypač svarbus nediskriminavimo principas: Valstybei narei nusprendus leisti keliauti į jos teritoriją ar į konkrečias jos teritorijos dalis, ji turėtų tai daryti nediskriminuodama – leisdama keliauti iš visų ES regionų ar šalių, kurių epidemiologinės sąlygos panašios. Be to, visi apribojimai turi būti panaikinti nediskriminuojant – visiems ES piliečiams ir visiems tos valstybės narės gyventojams, neatsižvelgiant į jų pilietybę, ir turėtų būti taikomi visose Europos Sąjungos dalyse, kuriose epidemiologinė padėtis panaši.

Skaityti daugiau

„Europos egzamino“ užduotis sprendė 24 tūkstančiai dalyvių

Europos dienai skirtame konkurse šiemet rungėsi moksleiviai iš 546 mokyklų, 101 organizacijos ir individualūs dalyviai, kurie internetu atsakinėjo į klausimus apie Europos Sąjungos aktualijas, istoriją, geografiją, Europos žaliąjį kursą, prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusią Europą ir kitas temas.

„Europos egzaminas” internetu vyko dvidešimt dvejose bibliotekose, devyniolikoje nevyriausybinių organizacijų, trylikoje verslo įmonių ir virš keturiasdešimt valstybinių bei kitų organizacijų.

Skaityti daugiau

2020 m. pavasario ekonominė prognozė. Gilus ir netolygus ekonomikos nuosmukis, neaiškios atsigavimo perspektyvos

 

 

Koronaviruso pandemija – didelis sukrėtimas pasaulio ir ES ekonomikai, turintis labai rimtų socialinių ir ekonominių pasekmių. Nepaisant greito ir visapusiško politinio atsako tiek ES, tiek nacionaliniu lygmenimis, šiais metais ES ekonomika patirs istorinio masto nuosmukį.

2020 m. pavasario ekonominėje prognozėje numatyta, kad euro zonos ekonomika 2020 m. susitrauks rekordiškai – 7¾ proc., o 2021 m. augs 6¼ proc. Prognozuojama, kad ES ekonomika 2020 m. susitrauks 7½ proc., o 2021 m. augs apie 6 proc. Palyginti su 2019 m. rudens ekonomine prognoze, ES ir euro zonos augimo projekcijos sumažintos maždaug devyniais procentiniais punktais.

Skaityti daugiau

„Kūrybiškos Europos“ MEDIA biurai kviečia Europos dieną švęsti su nemokamais filmais

       

 

Kiekvienais metais, gegužės 9-ąją visame žemyne tradiciškai minima Europos diena. Šia proga, Europos Sąjungos programą „Kūrybiška Europa“ atstovaujantys Lietuvos, Latvijos, Estijos, Slovėnijos ir Kroatijos biurų MEDIA skyriai atrinko pripažinimo sulaukusius savo šalių kino kūrėjų filmus, ir paruošė specialią programą „Europos diena: Didelės mažų šalių istorijos“, kurią visą šventinį savaitgalį galėsite žiūrėti nemokamai.

Gegužės 8–10 dienomis internete bus galima pamatyti keturis MEDIA paprogramės paremtus filmus, pelniusius ne vieną apdovanojimą prestižiniuose Kanų, Karlovi Varų ir kituose tarptautiniuose festivaliuose: slovėnų režisieriaus Damjano Kozoles „Naktinis gyvenimas“ („Nocno zivljenje“, 2016), kroatų režisieriaus Dalibor Matanic „Vidurdienis“ („Zvizdan“, 2015), estų režisieriaus Vallo Toomlos „Apsimetėliai“ („Teesklejad“, 2016), ir Latvijos bei Lietuvos kūrėjų Kristines Briedes ir Audriaus Stonio „Laiko tiltai“ (2018).

Skaityti daugiau

Pasaulinis atsakas į koronaviruso grėsmę. Visuotinei prieigai prie vakcinų surinkta 7,4 mlrd. EUR

 

Vakar Europos Komisija užregistravo 7,4 mlrd. EUR, arba 8 mlrd. USD lėšų, kurias skyrė viso pasaulio paramos teikėjai per Pasaulinio atsako į koronaviruso grėsmę lėšų rinkimo renginį. Ši suma apima ir Europos Komisijos skirtus 1,4 mlrd. EUR.

Beveik pasiektas 7,5 mlrd. EUR pradinis tikslas, ir tai yra tvirtas atspirties taškas šiandien prasidedančiam pasauliniam lėšų rinkimo maratonui. Tikslas – surinkti daug lėšų, kad būtų užtikrintas bendras koronaviruso diagnostikos, gydymo bei vakcinų kūrimas ir visuotinis jų naudojimas.

Skaityti daugiau

Informacija apie ES Alytaus regiono piliečiams

Sveiki, susisiekite!
Translate »