Žurnalistikos studentai ir jauni žurnalistai kviečiami teikti paraiškas pagal 2019 m. programą „Youth4Regions“

 

Europos Komisija kviečia žurnalistikos studentus ir jaunus žurnalistus dalyvauti konkurse ir laimėti kelionę į Briuselį, kur jie spalio 6-11 dienomis galės dalyvauti 2019 m. Europos miestų ir regionų savaitės renginiuose bei juos nušviesti.  

Reikalavimai konkurso dalyviams: 

  • Kandidatai turi turėti ES arba kaimyninės šalies pilietybę.
  • Jų amžius turi būti nuo 18 iki 30 metų.
  • Turi domėtis ES regionine politika savo regione.
  • Turi turėti žurnalistinio darbo patirties arba studijuoti žurnalistiką.

Konkurso dalyviai turi pateikti trumpą (400–1000 žodžių) straipsnį arba trumpą (2–3 min.) vaizdo reportažą apie projektą, kurį bendrai finansuoja Europos regioninės plėtros fondas (įskaitant INTERREG) arba Sanglaudos fondas. Konkrečią temą pasirenka patys.

Paraiškas galima teikti nuo 2019 m. balandžio 8 d. iki liepos 15 d. ČIA (link is external)

Bus atrinkti 33 jaunuoliai, kurie bus pakviesti į Briuselį dalyvauti 2019 m. Europos miestų ir regionų savaitės renginiuose, vyksiančiuose spalio 6–11 d. Europos miestų ir regionų savaitė – svarbiausias sanglaudos politikos įvykis. Jo renginiuose dalyvauja ES, valstybių bei vietos politikos veikėjai bei žurnalistai iš visos Europos.

Konkurso laimėtojai dalyvaus mokymuose, kuriuos ves žurnalistai, lankysis ES reikalų žiniasklaidos biuruose ir ES institucijose. Jų reportažai bus paskelbti Europos Komisijos Regioninės ir miestų politikos departamento žurnale „Panorama“.

Europos Komisija padengs kelionės ir apgyvendinimo, taip pat didžiąją dalį maitinimosi išlaidų.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti ČIA